Mekka, islam
Video
0

Begon de islam in Mekka?

Begon de islam in Mekka? Historisch onderzoek bewijst iets anders! (Mekka of Petra)

Bij de video (1 uur en 25 minuten, met Nederlandstalige ondertiteling) over de islam i.v.m. de steden Petra in Jordanië en Mekka in Saoedi-Arabië, staat deze informatie:

Leefde Mohammed wel echt in Mekka?

Vijf keer per dag bidden miljoenen moslims richting Mekka. Maar leefde Mohammed wel echt in Mekka? Bestond Mekka eigenlijk wel in zijn tijd? Nieuw onderzoek naar de oorsprong van de islam en de geschiedenis van Arabië. Dat stelt grote vragen aan het klassieke verslag van de eerste 200 jaar van de islam.

Historicus Dan Gibson

Dan Gibson is een historicus die meer dan 20 jaar in Arabië en Jordanië gewoond en gewerkt heeft. Hij deed baanbrekend onderzoek naar de eerste gebedsrichting van de islam. Dat toont aan dat Mohammed niet in Mekka is geboren, maar waarschijnlijk in Petra leefde.

Deze boeiende documentaire neemt je mee op een reis door de tijd via de oudste islamitische bronnen, de koran en de hadits ontdekken we dat de oudste beschrijvingen van Mekka eigenlijk niet overeenstemmen met de plaats die we vandaag kennen als Mekka.

Oudste moskeeën op Petra gericht

Deze zoektocht wordt versterkt door historisch onderzoek naar de oudste moskeeën. Met behulp van moderne Gps systemen heeft Dan Gibson ontdekt dat de oudste moskeeën niet op Mekka, maar op Petra gericht zijn. Deze ontdekkingen zullen sommige mensen schokken. Er moet zeker meer onderzoek gedaan worden naar de vroege islam. En ook naar de groei van de stad Mekka en de compilatie en overlevering van de koran en de hadits.

Meer vragen beantwoord op Youtube-kanaal

Omdat deze documentaire niet alle vragen beantwoord heeft Dan Gibson nog een hele reeks video’s gemaakt om zijn ontdekkingen verder uit de doeken te toen, je vindt deze op zijn kanaal.

Over tijd zal er meer onderzoek gedaan worden naar het ontstaan van de islam en de geschiedenis van de qibla en de geschiedenis van de stad mekka. Hopelijk zal er snel meer onweerlegbaar bewijs gevonden worden die deze historische bevinden zullen bevestigen of ontkrachten. Tot die tijd kunnen we enkel kritische kijken naar de oorsprong van de verschillende godsdiensten. En dat in de zoektocht naar de waarheid over de openbaring van God aan de mensheid.

Bekritiseerd

Uiteraard is het helemaal niet verwonderlijk dat de bevindingen van Dan Gibson flink bekritiseerd worden. Met name door de moslims, die helemaal niet willen dat er getornd wordt aan hun geschiedschrijving. Die is op zich al een bijzonderheid. Dat komt ook in deze video naar voren.

Het is absoluut verhelderend om meer te weten over de beginjaren van de islam en hoe dat zich in de eerste eeuwen vormde. Het begon met Mohammed in Petra (nu in Jordanië), het eerste Mekka, betoogt Gibson in deze prima documentaire. Hij brengt sterke argumenten in. En ook over het hoe en waarom het eerste “Mekka” of “Bekka”, Petra, de stad van de Nabateeërs, werd ingeruild voor het “tweede Mekka”, (in Saoed-Arabië) dat veel later, ná Mohammed, de centrale plaats in de islam werd.

Boek: Let The Stones Speak!

Er is een website met meer informatie: nabatea.net

Daarop kan gratis het PDF-boek “Let The Stones Speak” gedownload worden. Info:

Dan Gibsons toonaangevende nieuwe boek over vroege islamitische qibla’s, (verplichte gebedsrichting voor moslims) gebaseerd op meer dan 200 archeologische vindplaatsen uit de eerste eeuwen van de islam. Ontdek waarom er meerdere qibla’s waren, wie ze creëerde en waarom er slechts één bewaard is gebleven.

Meer dan 350 pagina’s. Inclusief de database en bijdragen van andere wetenschappers. Rijkelijk voorzien van voetnoten en een bibliografie van 16 pagina’s. Bevat een uitgebreide index.

Boek: “Het grote geheim van de islam”

Op boeken.vlichthus.nl staat een Nederlandse vertaling van het wetenschappelijk boek van Odon Lafontaine en Dr. Édouard Marie Gallez, met als titel: Het grote geheim van de islam. Dit stemt overeen met de bevindingen van Dan Gibson. Maar dit boek behandelt nog veel meer over de geschiedenis van islam als tegenhanger van wat de islam zelf als haar geschiedenis presenteert.

Christenen en de islam

Is het nodig dat wij als Christenen, volgelingen van de Here Jezus Christus, en degenen die een volledige Bijbel (Oude en Nieuwe Testament) tot onze beschikking hebben, het e.e.a. weten over de islam? Nee, dat is het niet. In wezen volstaat de constatering dat “deze Jezus, Dien [gij] gekruist hebt“, op de opstandingsdag door de Ware God Zelf gesteld is “tot Heere en Christus” (Handelingen 2 : 36) om niet meer verder te kijken naar het schier oeverloze aanbod aan religies, stromingen, denkwijzen, filosofieën e.d.

Als er dan 600 jaar later een ander zich aanmeldt als in feite de enige echte profeet van God, dan is het eenvoudig vast te stellen dat dit naar Bijbelse normen totaal onmogelijk is. Daarna is elke aandacht aan wat inmiddels een wereldreligie is geworden overbodig.

Er is geen andere naam …

Toch besteden we er aandacht aan om zelf te weten hoe de werkelijke achtergronden zijn van de islam, omdat we er in toenemende mate mee te maken hebben. Daarnaast is de informatie wellicht nuttig voor moslims die hun geschiedenis willen kennen, buiten de islam-bronnen om. Wellicht brengt het hen bij de Here Jezus Christus, want geloof in Hem, de Middelaar Gods, (1 Timótheüs 2 : 5) is het enige dat de mens vrede met de Ware God, de God van de Bijbel, brengt. De apostel Petrus zei in Handelingen 4 : 12:

En de zaligheid is in geen anderen; want er is ook onder den hemel geen andere Naam, die onder de mensen gegeven is, door welken wij moeten zalig worden.


Mekka
Engelstalig met Nederlanstalige ondertiteling

Begon de islam in Mekka?

Key Takeaways

  • Onderzoek stelt vraagtekens bij de geschiedenis van de islam; leefde Mohammed echt in Mekka?
  • Historicus Dan Gibson ontdekt dat oudste moskeeën gericht zijn op Petra, niet Mekka.
  • Documentaire en video’s van Dan Gibson bieden meer inzicht in de vroege islam en de rol van Mekka.
  • Boeken zoals ‘Let The Stones Speak’ en ‘Het grote geheim van de islam’ ondersteunen Gibsons bevindingen.
  • Christenen zouden wat van de geschiedenis van de islam begrijpen, ondanks dat geloof in Jezus Christus het enige is dat telt.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *