Het werd donker bij de kruisiging
Video
0

Het werd donker bij de kruisiging

Het werd donker bij de kruisiging van de Here Jezus. Op vrijdagmiddag, tussen 12.00 en 15.00 uur onze tijd, trad wereldwijd de duisternis in. Dat vertelt het Mattheüs-evangelie, het Markus-evangelie en het Lukas-evangelie.

Mattheüs 27 : 45

En van de zesde ure aan werd er duisternis over de gehele aarde, tot de negende ure toe.

Drie uren van duisternis over de gehele aarde, en dat terwijl het juist het helderste licht van de dag zou moeten zijn. Maar het werd duisternis, als aankondiging van onze tegenwoordige 5e bedeling. Want sinds deze gebeurtenissen is inderdaad hét Licht uit de wereld verdwenen. De wereld verkeert momenteel in duisternis.

Johannes 1 : 9-11

[Dit] was het waarachtige Licht, Hetwelk verlicht een ieder mens, komende in de wereld.
Hij was in de wereld, en de wereld is door Hem gemaakt; en de wereld heeft Hem niet gekend.
Hij is gekomen tot het Zijne, en de Zijnen hebben Hem niet aangenomen.

Het “Licht der wereld”, alreeds aangekondigd in Genesis 1 : 3: “En God zeide: Daar zij licht! en daar werd licht” wilde men niet. De apostel Paulus schrijft later dat de huidige duisternis hoort bij de “passieve toorn” van God als gevolg van het trieste feit dat zowel Zijn volk als ook de wereld de Schepper en Zijn Waarheid niet wilden erkennen. Paulus schrijft in Romeinen 1 : 18:

Want de toorn Gods wordt geopenbaard van den hemel over alle goddeloosheid, en ongerechtigheid der mensen, als die de waarheid in ongerechtigheid ten onder houden.

Het Licht kwam in de wereld, maar men bleef toch liever in de duisternis en juist dat wordt uitgebeeld in: “En van de zesde ure aan werd er duisternis over de gehele aarde, tot de negende ure toe“.

Vervulling van de profetie in Joël 2

De gebeurtenis, op wat nu heet “Goede Vrijdag”, is een kleine vervulling van o.a. de profetie in Joël 2. Die móest nu eenmaal bij de eerste komst van Christus en vóór Zijn opstanding plaatsvinden. En dus kwam er verduistering van zon, maan en sterren, van heel de hemel. Het werd dan ook letterlijk donker bij de kruisiging van de Here Jezus.

Het is tegelijkertijd een verwijzing naar de op diverse plaatsen in de Bijbel aangekondigde duisternis t.g.v. de wederkomst van de Here Jezus Christus (met Zijn Gemeente) op de Olijfberg bij het begin van de “Dag des Heeren”. Het moment ook dat een gelovig overblijfsel uit de Joden in Jeruzalem “de Naam des HEEREN” aan zal roepen. Dat zal zijn aan het einde van “de grote verdrukking” over hen. Dat is dan de grote, de uiteindelijke, vervulling van deze profetie.

Joël 2 : 30-32

En Ik zal wondertekenen geven in den hemel en op de aarde: bloed, en vuur, en rookpilaren.
De zon zal veranderd worden in duisternis, en de maan in bloed, eer dat die grote en vreselijke dag des HEEREN komt.
En het zal geschieden, al wie den Naam des HEEREN zal aanroepen, zal behouden worden; want op den berg Sions en te Jeruzalem zal ontkoming zijn, gelijk als de HEERE gezegd heeft; en dat, bij de overgeblevenen, die de HEERE zal roepen.

Oproep om tot het Licht te komen

Dat het donker bij de kruisiging werd is onderdeel van één van de talrijke oproepen in de Bijbel om tot het Licht en dus tot Christus te komen. De Here Jezus zei in Johannes 12 : 46: “Ik ben Licht, in de wereld gekomen, opdat een ieder, die in Mij gelooft, in de duisternis niet blijve“. Bij monde van Jesaja, de Evangelist van het Oude Testament, was al veel eerder aangekondigd (60 : 1-3):

Maak u op, word verlicht, want uw Licht komt, en (= namelijk) de heerlijkheid des HEEREN gaat over u op.
Want zie, de duisternis zal de aarde bedekken, en donkerheid de volken; doch over u zal de HEERE opgaan, en Zijn heerlijkheid zal over u gezien worden.
En de heidenen zullen tot uw licht gaan, en koningen tot den glans, die u is opgegaan.

De HEERE is het Licht. Het is de opgestane Here (Jehovah) Jezus Christus. Ga tot Hem, kom tot het Licht, is de oproep van alle tijden. Johannes 6 : 47: “Voorwaar, voorwaar zeg Ik u: Die in Mij gelooft, heeft het eeuwige leven“. Zie ook “Levensbelangrijk bericht“.


Video 1: oude verslagen uit Egypte, Griekenland en Rome

Het is Gods Woord dat ons vertelt over duisternis en Licht en ook over dat donker bij de kruisiging werd. Dat betekent dat het Waarheid is, zonder enige twijfel.

Daarna is de vraag interessant die de makers van de onderstaande video’s stellen: “Is het mogelijk dat de dood van Jezus niet alleen in de Evangeliën is opgetekend, maar ook door de grootste heidense historici van de antieke wereld?”

“Als de Bijbel zegt dat “duisternis over het hele land kwam” van 12:00 tot 15:00 uur, wat zagen de Romeinen, de Grieken en de Chinese astronomen dan? We ontdekken waarom de moderne wetenschap bevestigt dat deze duisternis “onmogelijk” was (het kon geen natuurlijke zonsverduistering zijn), en we lezen samen de kronieken van historici, die er geen belang bij hadden het christendom te steunen, maar zich toch gedwongen voelden de waarheid op te schrijven”.

Wat je in deze video zult ontdekken:

“Het “astronomische probleem” van het Joodse Pesach. Het getuigenis van Thallus (52 n.Chr.) en Phlegon van Tralles. De uitdaging van Tertullianus aan de Romeinse magistraten. De verontrustende voortekens die in de Joodse Talmoed uit 30-33 n.Chr. zijn opgetekend. Het ongelooflijke verhaal van Dionysius de Areopagiet in Egypte.”

Video 2: oude verslagen uit China

“Hou Han Shu (Boek van de Latere Han): Chinese keizerlijke kronieken die melding maken van een ongewone zonsverduistering en duisternis tijdens het bewind van keizer Guangwu, in verband gebracht met de dood van een “man uit de hemel”.”

De video’s zijn te bezien met Nederlandstalige ondertiteling via “automatisch vertalen” door Youtube.



Het werd donker bij de kruisiging

Key Takeaways

  • Het werd donker bij de kruisiging van de Here Jezus, wat wordt beschreven in de evangeliën van Mattheüs, Markus, en Lukas.
  • De duisternis symboliseert de afwezigheid van Licht, dat de wereld sinds de kruisiging overkomt.
  • De gebeurtenis is een voorvervulling van de profetie in Joël 2, en duidt op de wederkomst van Christus.
  • De oproep om tot het Licht te komen is essentieel, zoals Jezus aangeeft in Johannes 12 : 46.
  • Historische verslagen uit verschillende landen bevestigen de duisternis tijdens de kruisiging.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *